تبلیغات
خبرگزاری رسمی باشگاه شموشک نوشهر - آیا شموشک نوشهر به روزهای پر افتخارش باز می گردد؟

زنده باد زندگی ، زنده باد شموشک

آیا شموشک نوشهر به روزهای پر افتخارش باز می گردد؟

نویسنده :
تاریخ:یکشنبه 15 مرداد 1391-08:22 ق.ظ

سه سال از مرگ پدر فوتبال مازندران گذشت. زنده یاد مهندس مسعود درویش کجوری اهل شهرستان نوشهر فارغ التحصیل رشته جنگلداری و مرتع از پسشکسوتان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران- رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرات کنندگان میوه و تره بار و از پایه گذاران صنعت نئوپان کشور از جمله سمت های غیر ورزشی مالک و بنیانگذار فقید
  سه سال از مرگ پدر فوتبال مازندران گذشت. زنده یاد مهندس مسعود درویش کجوری اهل شهرستان نوشهر فارغ التحصیل رشته جنگلداری و مرتع از پسشکسوتان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران- رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرات کنندگان میوه و تره بار و از پایه گذاران صنعت نئوپان کشور از جمله سمت های غیر ورزشی مالک و بنیانگذار فقید باشگا ههای فرهنگی و ورزشی شموشک نوشهر و شموشک گلستان بود.

8 مرداد 1388 تنها 3 روز پس از مراسم تجلیل از مهندس درویش به عنوان کار آفرین نمونه کشور نگذشته بود که از بیمارستان مهر تهران خبر رسید پیرمرد فوتبال دوست مازندرانی بر اثر عارضه سرطان و کهولت سن چان به جان آفرین تسلیم نمود.

شخصیت نخست و کاریزماتیک باشگاه شموشک در اوایل دهه 1370 با تلاش های خستگی ناپذیر خود با هدف کمک به رشد و اعتلای ورزش کشور و استان و زادگاهش باشگاه فرهنگی و ورزشی شموشک را در شهرستان بندری نوشهر راه اندازی نمود. با عشق و تعصب فراوان بخش های از اندوخته های چندین دهه اش را در رشته فوتبال سرمایه گذاری کرد. وی به عنوان نخستین سرمایه گذار بخش خصوصی بدون کوچکترین چشم داشت و کمک خواهی از دولتهای وقت تیم های شموشک را در 5 رده سنی نونهالان – نوجوانان – جوانان – امید و بزرگسالان تشکیل داد و در این زمینه تمامی هزینه های تغذیه ای – البسه های کامل ورزشی و سرویس های ایاب و ذهاب فوتبالیست هایش را تقبل نمود.

مدارس فوتبال شموشک به دیگ جوشان استعداد های ناب و درخشان فوتبال کشور تبدیل شده بود.استعدادهایی که هنوز در رده های مختلف تیم های ملی و باشگاهی طراز اول کشور تا سال ها می توانند خودنمایی کنند. رحمان احمدی لشکناری – سید پیمان حسینی لرگانی – داریوش شمس ناتری – مجید ایوبی – کیانوش رحمتی – مصطفی مهدیزاده – عبدالله شاه حسینی انگاس – میثم بائو – محسن بنگر – سید میثم حسینی – بهمن طهماسبی – محمد رضا خلعتبری- وحید پالوچ - سهراب انتظاری – حامد ریاحی – مجید نور محمدی – ابوذر رحیمی – محمد غریب – حسین خسروی لرگانی – مسعود حق جو - مهدی عینی - رضا عینی و ده ها نمونه فوتبالیست دیگر تنها بخش های از خروجی های آکادمی شموشک به شما ر می روند. امروزتمامی آنان پیشرفت های ورزشی و اقتصادی زند گی شان را مدیون حمایت های بی دریغ مالی و معنوی زنده یاد درویش هستند.

پیرمرد کجوری همیشه آرزو داشت استادیوم مجهز و در خور شان و جایگاه فوتبال نوشهر و مازندران در اختیار داشته باشد.از همین رو با خریداری زمین چند ده هکتاری در منطقه علی آباد میر نوشهر وپس از اخذ موافقت نامه های اصولی و فنی شروع به اقدامات زیر بنایی از جمله مخلوط ریزی و تسطیح سازی برای ساخت استادیوم مورد نظرش کرد که در ادامه روند کار بر سر چگونگی و نحئوه دریافت تسهیلات دولتی و بهره های بانکی با ریسس سازمان وقت تربیت بدنی دجار اختلاف نظر شدید شد که همین دلیل باعث ایجاد وقفه دراز مدت در پیشرفت این پروژه گردید. تا اینکه غزل خداحافظی پیرمرد دلسئخته فوتبال خوانده شد و آرزوی وی با مرگش در زیر خروار ها خاک مدفون ماند.

در واقع با مرگ درویش آفتاب فوتبال در مازندران خیلی سریع رو به سیاسی و غروب رفت. وارثان خاندان درویش خیلی زود بی خیال نگهداری از یادگار پدر شدند. شموشک با تدریج در گرداب مشکلات وراثتی – مدیریتی و اقتصادی فرو رفت و به یکباره در کمتر از چند ماه از عرش شهرت بیست ساله به فرش بدبختی رسید. اخبار نا امید کننده از درون باشگاه به بیرون درز پیدا میکرد. استعفاهای دسته جمعی و شکایات بازیکنان ناراضی- قهر مربیان – دعوای لفظی وارثان و اعضای هیئت مدیره – کسب نتایج ضعیف و ... بهانه هایی شد تا تیم از لیگ دسته یک به رده پایین تر سقوط کند. در کش و قوس های مشکلات یاد شده ناگهان خبر رسید امتیاز باشگاه شموشک به صورت مشروط به سید حمزه حسینی مدیر عامل شرکت نیلوپوشان تهران واگذار شد.

طبق بخش هایی از مفاد این قرار دادنامه که مابین اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان و شهرستان با خریدار جدید منعقد شده بود حسینی متعهد شد بدهی های معوقه شموشک به اشخاص حقیقی و حقوقی را متقبل و تمامی رده های سنی باشگاه را فعال و تیم را با نام شموشک در نوشهر تمرین و بازی دهد.مدیر عامل جوان و جویای نام و جدید شموشک در گام نخست برای آنکه نام خود را بر سر زبان ها جاری سازد در یک مانور تبلیغاتی با شعار ((شموشک زنده است)) و با ترفند هایی همچون اهدای به قید قرعه البسه ورزشی – موتور سیکلت و دوچرخه با تماشاگران چند هفته ای در موج رسانه ای این قضایا سوار شد و وعده های خود را عملی می ساخت. در گام بعدی حسینی اکثر اعضای سابق هیئت مدیره به جز یکی دو نفر که سال ها برای شموشک زحمات فراوان کشیده بودند را کنار گذاشت و با گردهمایی نفرات نا آشنا به جو حاکم بر فوتبال نوشهر پا در مسابقات لیگ دسته دو باشگاه های کشور گذاشت. چند هفته ای به همین روال سپری شد تا اینکه سونامی مشکلات در شموشک این بار دامن مدیر عامل جوان و جدید را هم گرفت و هر روزی هم که می گذشت در وسعت دامنه مشکلات این تیم ریشه دار مازندرانی افزوده تر می شد.
تیم در کوران مسابقات ضعیف ترین نتایج را هم در خانه و هم خارج از خانه به دست می آورد. شرایط باز هم در شموشک متشنج شده بود این بار صحبت از سلب امتیاز باشگاه از حسینی و واگذاری آن به خریداران جدید مانند طباطبایی زاده – رحمان رضایی و چند تن از شخصیت های معروف نظامی بود تا اینکه سلسله مشکلات مدیریتی و مالی تداوم پیدا کرد و تیم در فاصله 7 هفته مانده به پایان مسابقات لیگ دسته دوم (فصل 91-90) از جدول مسابقات کنار کشید تا به اینکه به حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از لیگ دسته دوم به لیگ دسته سوم سقوط آزاد کرد.

مسئولان ورزشی و سیاسی منطقه و استان که شاهد آبروریزی تاسف بار برای فوتبال درخشان و با سابقه نوشهر بودند مصمم تر از قبل به فکر چاره اساسی افتادند از همین رو در راستای کمک به رشد و احیای باشگاه شموشک اوایل مرداد ماه امسال جلسه ای در فرمانداری نوشهر با حضور 4 تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی - مدیر کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال مازندران –فرماندار – اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شهر بندری نوشهر به همراه تنی چند از اعضای شورای تامین برگزار شد مقرر شد امتیاز باشگاه فرهنگی ورزشی شموشک در تمامی رده های سنی به شهرداری نوشهر واگذار گردد تا از این پس در مسابقات مهم کشوری زیر چتر حمایت کامل مالی و معنوی این نهاد مهم مدیریت شهری قرار بگیرد.

 پیرو همین قضیه کمیته ای اقتصادی جهت شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاران بومی و غیر بومی در راستای جذب اسپانسر و حامی مالی تشکیل شد.امیدواریم در سالروز سومین سالگرد در گذشت شادروان مسعود درویش کشتی ضربه دیده فوتبال شایسته شموشک نوشهر که روزگاری به گربه سیاه باشگاه های پیروزی و استقلال معروف بود بتواند به ساحل آرامش برسد و با احیای خود مجددا به جایگاه و روز های طلایی و اوج شکوفایی خود برگردد تا موجبات شادی روح مهندس درویش را فراهم سازد و تماشاگران قهر زده را نیز با فوتبال نوشهر آشتی دهد.

 حسن خزائی پول /خبرنگار شمال نیوز در نوشهر




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات سازنده شما() 
How long does it take to recover from Achilles injury?
شنبه 25 شهریور 1396 05:42 ق.ظ
Hi, i believe that i noticed you visited my blog so i came to return the desire?.I'm trying
to in finding issues to enhance my website!I
guess its ok to use a few of your ideas!!
How can I increase my height after 18?
جمعه 10 شهریور 1396 09:21 ق.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your augment and
even I achievement you access consistently quickly.
محسن از اصفهان
سه شنبه 21 مرداد 1393 09:56 ب.ظ
نقاط دیگر ایران هم تیم شموشک را دوست داشته اند
یکشنبه 2 مهر 1391 09:40 ب.ظ
مگه شموشک روزهای پرافتخارم داشته که بازم بهش برگرده؟؟؟
مرتضی
سه شنبه 17 مرداد 1391 12:57 ب.ظ
سرمربی اگه عسگری شد چرا سر تمرین نیست در ضمن هنوز وضعیت لیگ 2یا3را مشخص نكردند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر




Admin Logo
themebox Logo